Heysem Film Stüdyoları

Temelleri 2021 yılında atılmış, 14 yıllık sektör tecrübesi, hem geleneksel hem de dijital yayıncılık alanlarında uzman kadrosuyla Türkiye’nin en büyük uluslararası film stüdyosu olma gayesiyle yola çıkmış bir hizmet sağlayıcı ve içerik üreticisidir.

Her geçen gün geliştirmekte olduğumuz film stüdyolarımız Gebzenin Kadıllı Köyü mevkisinde 60 dönüm arazi üzerine kurulu, içerisinde prodüksiyon ofisleri, iki adet sounstage ve beş adet backlot (12.yy-16.yy orta doğu ve avrupa şehirleri) bulunmaktadır. İstanbul merkezine 45 kilometre uzaklığında olan film stüdyomuz yakın çevresinde bulunan göller ve ormanlık alanlarla çekimleriniz için doğal bir cazibe alanıdır.

Çıkış noktamız ve temel yaklaşımımızın kaynağı olan İbn-i Heysem ya da Dünyada bilinen adıyla Alhazen,

  • Bakmak değil görmenin önemli olduğunu dünyaya ispat eden, tarihteki ilk bilim insanı,
  • Modern optiğin temellerini atan, karanlık oda deneyleriyle (camera obscura) günümüzdeki görsel algı dinamiklerine önemli katkılarda bulunan çalışmalarıyla günümüzde sinemanın temelleri olabilecek çalışmalara imza atmış büyük bir keşfedici,
  • Ay’daki En Parlak kratere ismi verilen, kendinden sonrakilere ilham veren, ilericiliği düstur edinen ve bugünkü bilimsel metodolojinin temellerini atan bir kural koyucudur.
  • Ayak izlerinin en son ve en tutkulu takipçileri olarak onun başladığı yolu misyonumuz, ondan aldığımız ilhamı da vizyonumuz kabul ederek Heysem Film Stüdyoları’nı kurduk.
  • Merkezimize de değer odaklı hikâye anlatıcılığını ve eşsiz deneyimler sunan ev sahipliğini alarak yolumuza devam etmekteyiz.