DİZİ
Hay Sultan
 • Paylaş:
#
Hay Sultan
Hikayesi
proje görseli

HAY SULTAN

Tasavvuf alimi Geylani’nin yaşamını anlatan dizi TRT 1’de. “Hay Sultan” adlı dizinin başrolünde Çetin Tekindor yer alıyor. Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak “Hay Sultan” dizisi yakında TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

Usta oyuncu Çetin Tekindor, Geylani Hazretlerine hayat verecek 

İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf alimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak.

Toplumsal meselelerle yakından ilgilenen ve konumunu önemseyen her olaya dahil olup barış çağrısı yapan Geylani’nin hikayesi, seyirciyi derinden etkileyecek içerikte bir yapım.

Yapımcılığı Emre Konuk’a ait dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken, senaryo ise İsa Yıldız imzası taşıyor.

Çekimleri geçtiğimiz gün başlayan Hay Sultan, tarikat hırkasının miskinlere değil alimlere yakıştığı, dervişlerin hurafelerle değil bizatihi hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşadığı ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirdiklerini anlatacak.

Duayen oyuncu Çetin Tekindor’un yanı sıra Hay Sultan’ın zengin bir oyuncu kadrosu var. Dizide, Eşref’i Kerem Arslanoğlu, Mansur’u Kevork Malikyan, Sofya’yı Gülper Özdemir ve Molla Faysal’ı Cemal Toktaş canlandıracak.

Geylani Hazretlerinin tasavvufa ulaşma yolunda yaptığı mihmandarlığın anlatıldığı Hay Sultan, yakında TRT 1 ekranlarında olacak.

Ekip
 • YÖNETMEN
  SEDAT İNCİ
 • GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
  ERCAN IŞIK
 • SENARYO
  İSA YILDIZ
 • YAPIMCI
  EMRE KONUK
 • GENEL MÜDÜR
  GÜVEN KAPROL
Oyuncular
no images
Çetin Tekindor
Abdülkadir Geylani

İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf âlimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak.

image character
Kerem Arslanoğlu
Eşref
image character
Kevork Malikyan
Mansur
image character
Gülper Özdemir
Sofya
image character
Cemal Toktaş
Molla Faysal