Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur
  • 05
  • 02

Son günlerde vatandaşlarımıza gerek sosyal medya üzerinden gerekse internet yolu ile başvuru linkleri göndermek sureti ile;  Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi için İstanbul’da dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde çekilecek yeni bölümler için oyuncu adayları arandığı şeklinde duyuru yaparak;  Yapımcısı olduğumuz  “Uyanış Büyük Selçuklu” dizisinin ismini kullanarak  diziye oyuncu seçmek vaadi ile İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli illerinde oyuncu seçimleri için sahte organizasyonlar yapıldığı ve sahte organizasyon yapan kişilerin belirledikleri bir otelde oyunculuk için başvuran kişilerden kayıt parası adı altında para toplayarak vatandaşları dolandırdıkları tespit edilmiştir.

“Uyanış Büyük Selçuklu” dizisinin yapım şirketi olarak belirtmemiz gerekir ki; dizimiz için şirketimiz tarafından İstanbul ya da başka herhangi bir ilde oyuncu seçimleri yapılmamaktadır. Bu sebeple şirketimize yapılan ihbarlar doğrultusunda konu hakkında bahsedilen sahte organizasyonu yapan kişiler hakkında  savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş olup; konu savcılığı intikal etmiştir. Oyuncu olmak amacı ile sahte organizasyonlara başvuruda bulunan ya da bulunma aşamasında olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için farklı internet sitesi  ve sosyal medya hesapları üzerinden bu tarz dolandırıcılık içerikli ve özellikle sosyal medya üzerinden yapılan  tanıtım, başvuru mesajı ve linklerine, oyuncu alınacağına ilişkin duyurulara   kesinlikle itibar etmemeleri rica olunur. Bu tarz haberleri duymaları ve görmeleri halinde şirketimize ihbar etmeleri  rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Should you ever have a question, please dont hesitate to send a message or reach out on our social media.

Daha Fazla
  • 24 Şub 2020
  • 0
Çetin Tekindor'un başrolde oynayacağı Hay Sultan yakında TRT 1'de başlıyor. Yakında TRT 1’de izleyicisi ile buluşacak olan Hay Sultan, Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak.