Hay Sultan Yakında TRT 1’de!
  • 24
  • 02
Hay Sultan Yakında TRT 1’de!

Çetin Tekindor’un başrolde oynayacağı Hay Sultan yakında TRT 1’de başlıyor.
Yakında TRT 1’de izleyicisi ile buluşacak olan Hay Sultan, Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak.

Usta oyuncu Çetin Tekindor Geylani Hazretlerine hayat verecek

İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf âlimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak. Toplumsal meselelerle yakından ilgilenen ve konumunu önemseyen her olaya dahil olup barış çağrısı yapan Geylani’nin hikayesi seyirciyi derinden etkileyecek.

Çekimler başladı

Yapımcılığı Emre Konuk’a ait olan dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken senaryo ise İsa Yıldız imzası taşıyor.

Çekimleri geçtiğimiz gün başlayan Hay Sultan tarikat hırkasının miskinlere değil alimlere yakıştığını, dervişlerin hurafelerle değil bizatihi hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşadığını ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirdiklerini anlatacak.

Önemli oyuncu kadrosu ile de adından söz ettirecek

Duayen oyuncu Çetin Tekindor’un yanı sıra Hay Sultan’ın oyuncu kadrosu önemli isimlerden oluşuyor. Dizide; Eşref’e Kerem Arslanoğlu, Mansur’a Kevork Malikyan, Sofya’ya Gülper Özdemir ve Molla Faysal’a ise Cemal Toktaş canlandıracak.

Geylani Hazretlerinin, tasavvufa ulaşma yolunda yaptığı mihmandarlığın anlatıldığı Hay Sultan yakında TRT 1’de.

Daha Fazla
Hay Sultan Yakında TRT 1’de!
  • 5 Şub 2021
  • 0
İzleyicilerimize duyurulur Son günlerde vatandaşlarımıza gerek sosyal medya üzerinden gerekse internet yolu ile başvuru linkleri göndermek sureti ile;  Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi için İstanbul’da dahil...